Телефон: 0 800 21 21 22
E-mail : info@rooffix.ua
Время работы : Понеділок-П'ятниця,
з 8:00 до 17:00.

Історія профнастилу: досконалість металу крізь століття

December 19, 2017

Профнастил вперше з’явився на світ ще на початку 19 століття. Подібний вид покрівельного матеріалу був єдиним доступним для більшості фермерів, колоністів і дослідників в Америці, Індії, Австралії. У той час, такий матеріал навіть віддалено не нагадував красиву покрівлю. Профнастил вибирали виключно через його легкость та простоту монтажу.

Саме через легкість, споруди з металу зустрічалися в непрохідних джунглях, важкодоступних перевалах, в горах і на віддалених фермерських угіддях. Маленька вага дозволяла транспортувати матеріал на конях, у невеликому візку або навіть на велосипеді.

З чого все почалося?

Батьком профнастилу прийнято вважати британського інженера і вченого Генрі Палмера. Він запатентував цей винахід на ряду з багатьма іншими, також він створив перший профілегибочний верстат, який складався з декількох основних деталей:

– Верстат;

– Два пускових колеса з перехресними ручками;

– Механічна система, що складається з шестерень і черв’ячної передачі;

– Три струмкових вала.

За верстатом працювали троє людей. Двоє крутили колеса, а третій утримував лист заліза. Проходячи через вали, лист набував хвилястої форми.

Новим стрибком у розвитку профнастилу став винахід французького хіміка Станісласа Сореля. У 1836 році він винайшов метод гарячого цинкування заліза. Це значно підвищувало стійкість виробу та нововведення швидко розійшлося серед виробників профлиста.

Поширення по світу і становлення абсолютно нового матеріалу

Подальшим поштовхом у розвитку профнастилу був розвиток металургії та промисловості в цілому. Використання спочатку парових, а потім електричних двигунів і двигунів внутрішнього згоряння, дозволило виробництвам дуже швидко наростити потужність і профлисти стали доступніші суспільству. В кінці 19 століття залізо замінили сталлю, що тільки збільшило міцність виробу.

Профлист дуже швидко розлетівся по світу. Міцний та легкий матеріал вирішував відразу кілька дуже важливих проблем в той час:

– Доставка в важкодоступні місця;
– Відсутність або обмеженість кваліфікованих робітників.

Профнастил став одним з найпопулярніших будівельних матеріалів в США та Індії. У країнах Південної Америки він до сих пір займає лідируючу позицію.
Для країн Австралії та Нової Зеландії профільовані листи стали фактично рятівним колом у вирішенні проблеми із забезпеченням житла для переселенців та місцевих жителів. Для цих регіонів профлист став невід’ємною частиною культурної самобутності.

По всіх островах досі можна зустріти старі фермерські та житлові будинки, які є відлунням минулих часів.

Профнастил сьогодні: доступність, якість та різноманітність

Сучасний профнастил і металева покрівля в цілому зобов’язані таким факторам:

– Розвиток ринку легованої сталі;
– Удосконалення полімерних покриттів, які використовують для додаткового захисту сталі;
– Автоматизація і висока точність обладнання.

Виробники дуже сильно просунулися і усунули вади, що мали перші профільовані листи. Десятиліття роботи дозволили: збільшити міцність, підвищити стійкість до корозії і хімічного впливу, розширити сферу застосування.

Раніше, металева покрівля вважалася ознакою заможності. Сьогодні ж, – це один з найдоступніших методів для захисту будинку і майна.

Генрі Палмер напевно і не міг уявити, що його маленький винахід за 200 років здобуде світову популярність і мільйони людей будуть використовувати профнастил і він знайде широке застосування в будівництві.